„Prosto z ZUS” – cykl podcastów na temat tarczy antykryzysowej

W czasie epidemii, większość działań/ rozwiązań funkcjonuje za pośrednictwem internetu. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z organizacją Pracodawcy RP w celu dotarcia do przedsiębiorców i wyjaśnienia wątpliwości, przygotował cykl podcastów na temat rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowej.

 Głównym założeniem cyklu jest rozwianie wątpliwości i udzielnie odpowiedzi na wszystkie stawiane pytania w jasny i zrozumiały sposób.

Cykl podcastów otwiera spotkanie z prof. Gertrudą Uścińską prezes ZUS, która wyjaśnia, jakie pytania najczęściej padają ze strony klientów, informuje, w jakiej kwocie i ilu osobom została udzielona pomoc w postaci świadczeń, oraz odpowiada na wątpliwości dotyczące kondycji Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Kolejne podcasty mają skoncentrować się na przekazaniu praktycznej wiedzy przez ekspertów na temat zwolnienia z opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, ulg i umorzeń składek, świadczeń postojowych oraz dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla pracowników opiekujących się dziećmi do lat 8.

Opublikowane już podcasty dostępne pod linkiem - https://pracodawcyrp.pl/webinaria

Źródło: https://www.zus.pl/