Lokalni producenci warzyw i owoców poszukiwani do współpracy

Pod hasłem „Czas na wspieranie małych producentów” Biedronka zachęca do współpracy lokalnych producentów warzyw i owoców.

Na swojej stronie internetowej ta znana sieć handlowa informuje, że na koniec 2021 roku 90% sprzedaży tych warzyw i owoców, które są uprawiane w Polsce, będzie pochodzić od krajowych producentów, przy zwiększonym udziale dostaw od małych rodzinnych gospodarstw rolnych. Będą oni mogli dostarczać produkty do najbliższego im centrum dystrybucyjnego Biedronki. Dzięki krótszej drodze z pola na półkę sklepową dostawy będą prowadzone w bardziej zrównoważony i przyjaźniejszy dla środowiska sposób.

Aby ułatwić nawiązanie kontaktu nowym producentom 1 lutego br. Biedronka uruchomiła specjalny formularz zgłoszeniowy dla rolników, dzięki czemu zgłoszenia mają trafiać bezpośrednio do kupców odpowiedzialnych za daną kategorię produktów.

Małopolska Izba Rolnicza gotowa jest poprzeć tę korzystną dla małych, lokalnych producentów inicjatywę, jednak poszukuje opinii na temat jakości tej współpracy od producentów, którzy mają w tym względzie jakieś doświadczenia. MIR oczekuje na spostrzeżenia i opinie. Wszystkie osoby, które mogą się podzielić swoimi uwagami proszone są o kontakt:


Źródło: https://mir.krakow.pl/