#PomagamUkrainie - pomoc humanitarna dla uchodźców z Ukrainy

W związku z atakiem Federacji Rosyjskiej na Ukrainę Kancelaria Prezesa Rady Ministrów uruchomiła specjalną stronę internetową dla uchodźców z Ukrainy oraz tych, którzy chcą im pomóc. Celem PomagamUkrainie.gov.pl jest koordynacja pomocy humanitarnej niesionej przez Polaków Ukraińcom.   Za pośrednictwem formularza można określić formę wsparcia, jak na przykład zapewnienie schronienia, transport, żywność, zatrudnienie, odzież czy leki.

Czytaj więcej: #PomagamUkrainie - pomoc humanitarna dla uchodźców z Ukrainy

Trzecia dawka

Jeśli masz więcej niż 50 lat i od Twojego szczepienia minęło 5 miesięcy, to już teraz możesz przyjąć przypominającą dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Wszystkie pozostałe pełnoletnie osoby mogą przyjąć dawkę przypominającą, po pół roku od pełnej dawki szczepionki. Szczepienia to najskuteczniejsza broń w walce z ciężkim przebiegiem choroby oraz śmiercią.

Czytaj więcej: Trzecia dawka

1 lipca br. rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień

Każda pełnoletnia i w pełni zaszczepiona osoba ma szanse wygrać atrakcyjne nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Chęć udział w loterii trzeba potwierdzić na swoim Internetowym Koncie Pacjenta. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe. Loteria potrwa od 1 lipca do 30 września 2021 i będzie realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek skarbu państwa.

Czytaj więcej: 1 lipca br. rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień